Close

Facemodeling

Intensywny masaż odmładzający

Masaż ma ogromny wpływ na pielęgnację, modelowanie i spowalnianie procesów starzenia się twarzy. Jego celem jest efektywna korekcja zmian powstających w wyniku procesu starzenia i kurczliwości mięśni.

ROLA MASAŻUMasaż twarzy jest często stosowany jako dodatek do zabiegów. Za jego sprawą – rozgrzana, dobrze ukrwiona skóra lepiej wchłania składniki preparatów. Historia powstania i rozwoju sztuki masażu związana jest z odwiecznym pragnieniem człowieka, aby zachować piękno i młodość, pozbyć się bólu, odzyskać siły oraz przedłużyć aktywne lata życia.Przez wieki uczyliśmy się wykorzystywać swoje ręce, jako najbardziej delikatne narzędzie, które nie tylko zdolne jest odczuwać i rozpoznawać problem, ale potrafi uwolnić ciało od napięć, bólu, cierpienia.Facemodeling, to naturalna metoda pracy, która pozwala na indywidualne ustalenie przyczyn deformacji twarzy dla każdego z osobna.Pozwala na:
  • – zmniejszenie lub pozbycie się zmarszczek mimicznych
  • – korekcję kształtu i symetrii twarzy
  • – podniesienie policzków
  • – powiększenie warg i ich kolorytu
  • – wydłużenie szyi i zniwelowanie zmarszczek poprzecznych
  • – podciągnięcie brwi i powiększenie oczu – przywrócenie elastyczności skóry, jej blasku i kolorytu
  • – likwidacja „wdowiego garbu”
To kilka faz prowadzenia zabiegu, w skład którego wchodzą: masaż tkanek głębokich na plecach, dekolcie, karku oraz szyi, rozmiękczenie tkanki na twarzy, praca na czole, głowie, uszach, skroniach, w obrębie kości jarzmowej. Korekta w strefie oczu i nosa, praca na linii żwacza. W skład masażu wchodzi również drenaż limfatyczny (bańką szklaną).


MASAŻ MIOPLASTYCZNY

Masaż mioplastyczny: praca mięśniowo – powięziowa, modelowanie tkanki.
Bardzo lubianą i często stosowaną techniką jest masaż mioplastyczny – najbardziej intensywna metoda, przywracająca napięcia i elastyczność układu mięśniowego twarzy i szyi. Deformacje konturów twarzy, powstałe w wyniku procesu starzenia, z reguły związane są z utratą napięcia mięśniowego. Dlatego głównym celem tego masażu jest lifting z wyrównaniem i wzmocnieniem owalu twarzy.
Mioplastyczny masaż pod względem efektywności porównywalny jest z korekcją plastyczną, tylko jest bardziej bezpieczny. Oprócz tego może on służyć jako pełnowartościowy etap przygotowania przedplastycznego i rehabilitacji pourazowej, pomagając tkankom twarzy szybciej i efektywniej odbudować się po uszkodzeniach.

MASAŻ TRANSBUKKALNY
Masaż transbukalny (interplastyczny): opracowanie mięśni ust, policzków,
bruzdy nosowo – wargowej, rozluźnienie żwacza

Metoda transbukkalnego masażu policzków polega na obustronnym objęciu mięśni, tworzących strefę policzków oraz strefę nosowo-wargową twarzy. Dzięki temu można przywrócić objętość, tonus i elastyczność najgłębszych pęczków mięśniowych. Metoda ta jest szczególnie wartościowa przy pracy z niedowładami i porażeniami twarzy, zmianami bliznowatymi, trwałym przykurczem mięśni. Będzie też niezwykle przydatna przy korekcji w przypadku typów starzenia, charakteryzujących się zniekształceniami i zmianami dystroficznymi, gdy następuje przemieszczenie torebek tłuszczowych twarzy, ich rozrost oraz zmiany zwłóknieniowe.
Przez obustronny masaż policzków rozumie się najbardziej intensywny sposób oddziaływania na tkanki miękkie dolnej i środkowej części twarzy na całej ich grubości. Transbukkalny masaż nie należy do najbardziej przyjemnych. Klient odczuwa dyskomfort podczas pierwszego seansu, ale nie aż taki jak u stomatologa. Daje on jednak najbardziej wyraźny i szybki efekt naprawczy.

Zakończenie masażu, to akupresura, wyciszenie, taping estetyczny, odciążeniowy pleców, barków i karku.
Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Wskazania do powtórnego zabiegu, to ok 3 tygodnie.

 

„Masaż to prawdziwa sztuka, zawsze napełniająca ciało i duszę klienta uczuciem radości, siły i harmonii.”

dr Sergey Shchurevich