Close

KOBIDO STAROŻYTNA DROGA DO PIĘKNA

Masaż Kobido pochodzi z Japonii i jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Powstał już w XV wieku, a stworzyło go dwóch Mistrzów Anmy (przed stworzeniem Shiatsu i przed przybyciem zachodniego masażu do Japonii, Anma była jedyną dostępną formą masażu i jest dosłownie tłumaczona, jako „naciskanie „An” – pocieranie „Ma”).  Podczas konkursu masażu twarzy Panowie rywalizowali między sobą o mistrzostwo, jednak obydwoje byli tak dobrzy, że nie udało się wyłonić zwycięzc, Cesarzowa rozkazała im opracować wspólnie  ryginalną technikę masażu.
 
Według tradycyjnych nauk japońskiego masażu ciała, założeniem masażu anma było uznanie piękna, jako stanu doskonałej równowagi pomiędzy zdrowiem fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Wspólnie opracowali swoje własne techniki masażu opierające się właśnie na Anmie. Otworzyli razem siedzibę, którą nazwali Kobido. – Droga do Młodości.
 

Naturalny lifting japoński rozluźnia i rewitalizuje mięśnie twarzy, dotlenia naskórek oraz aktywizuje produkcję kolagenu i elastyny. Skuteczny sposób odmładzania – znany od wieków.

Japonki od wieków korzystają z terapii, która naturalnie unosi owal twarzy oraz przywraca skórze równowagę, poprawia elastyczność i dekoruje blaskiem. Kobido to alternatywa dla inwazyjnych metod medycyny estetycznej takich jak botoks. Polega na podkreśleniu naturalnego piękna twarzy za pomocą bardzo precyzyjnie wykonanego  masażu.

Tradycja w drodze do piękna

Technika ta polega na ugniataniu i głaskaniu, szczypaniu skóry twarzy i dekoltu. Rozpoczyna się od rozluźnienia mięśni mimicznych, pobudzenia punktów energetycznych twarzy, kolejnym etapem jest drenaż limfatyczny. Kobido łączy w sobie szybkie i powolne ruchy dłoni, aby poprawić krążenie krwi w obrębie twarzy, szyi i dekoltu.

Ten rodzaj masażu popularność zyskał w 1472 roku. Wzmiankę o nim znaleziono w jednej ze starożytnych japońskich ksiąg. Tradycje i technika masażu Kobido przekazywane są od pokoleń. W dzisiejszych czasach zyskał on niezwykłą popularność, a jego skuteczność została doceniona na całym świecie.

Japońska technika masażu twarzy

Kobido to zabieg leczniczy, który znacznie różni się od masażu klasycznego. Terapeuta zwraca uwagę na stan psychoemocjonalny pacjenta oraz oddziałuje na punkty przepływu energii. Rozładowuje napięcie w tkankach oraz mięśniach i przyspiesza krążenie krwi.

 Za pomocą technik akupresury i drenażu limfatycznego reguluje pracę narządów wewnętrznych. Masaż Kobido jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej

Japońska technika liftingu twarzy aktywizuje produkcję kolagenu, poprawia elastyczność i sprężystość skóry oraz wyrównuje jej koloryt. Masaż Kobido poprawia ukrwienie, dostarcza niezbędnych składników odżywczych i tlenu oraz uruchamia mechanizmy regeneracji i odmładzania.

Wskazania do kobido

Japoński masaż Kobido doskonale sprawdzi się w pielęgnacji tłustej, suchej, dojrzałej i zmęczonej cery. Polecany jest  w przypadku cery matowej, mało jędrnej i szczególnie dla posiadaczek zmarszczek mimicznych.

Podobnie jak wiele innych metod wywodzących się z medycyny japońskiej, również masaż Kobido stosowany jest profilaktycznie w celu wydobycia piękna skóry. Utrzymuje ją w zdrowiu oraz zachowuje młodość po długie lata.

Przeciwwskazania

 1. – Zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy  i inne wypełniacze ok. 2,5 miesiącabotoks 2 tygnici liftingujące 6 miesięcy)
 2. – Stany zapalne skóry
 3. – Stany zapalne organizmu- gorączka
 4. – Przerwana ciągłość naskórka
 5. – Cera naczyniowa –  istnieje możliwość zabiegu, ale w delikatnej formie (efekt liftingu po dłuższym czasie),
 6. – Stany ropne około zębowe, ekstrakcja zęba 2 tygodnie, implant zęba 2 miesiące
 7. – Trądzik różowaty w fazie zaostrzeń
 8. – Nowotwory
 9. – Ciąża zagrożona,
 10. – Wysokie nadciśnienie tętnicze

Zdrowotne efekty masażu twarzy

 • – reguluje bilans energetyczny całego ciała,
 • – zwalcza ze stresem,
 • – zapewnia pełny relaks i odprężenie,
 • – zmniejsza efekty bruksizmu,
 • – łagodzi bóle głowy,
 • – zmniejsza sztywności twarzy,
 • – zmniejsza problemy z układem pokarmowym
 • – harmonizuje energię w ciele