Close

Jak masaż może poprawić Twoją produktywność.

Niektórzy nadal wierzą, że masaż to luksus, na który mogą sobie pozwolić tylko osoby o wysokich dochodach.
W rzeczywistości tak nie jest. Nieważne czym się zajmujesz i gdzie pracujesz – masaż na pewno Ci przyniesie korzyści. Masaż to nie tylko przyjemna rozrywka, ale także bardzo potężne narzędzie wzmacniające zdrowie.
Podczas gdy już zaczęliśmy rozmawiać o pracy, dziś omówimy, w jaki sposób masaż może pomóc zwiększyć produktywność i odnieść sukces w pracy. Tak, rzeczywiście – a masaż jest do tego zdolny!
Jeśli wcześniej chciałeś zapisać się na masaż, ale nie byłeś pewien, czy go potrzebujesz i czy masz na to wystarczająco dużo czasu, czytaj dalej. Jestem pewien, że w końcu wielu podejmie ostateczną decyzję!
Masaż pomaga radzić sobie ze stresem i unikać wypalenia
Najbardziej oczywista odpowiedź na pytanie “w jaki sposób masaż może mi pomóc w mojej pracy?” jest to, że pomaga złagodzić stres.
Przejawy stresu są bardzo różnorodne, ale łączy je jedno – nie pozostają niezauważone. Tak, narasta stres!
Dodatkowo stresowi u pracowników biurowych bardzo często towarzyszy siedzący tryb życia i ciągła praca przy komputerze, a to jest bezpośrednia droga do napięcia mięśniowego i przeciążenia organizmu.
Nawet ergonomiczne krzesła i stoły nie zawsze pomagają! Regularny masaż pomaga uwolnić nagromadzone napięcie w plecach, karku i ramionach po długich dniach pracy.
Pożegnaj się z napięciowymi bólami głowy
Wielu pracowników biurowych doświadcza napięciowych bólów głowy (napięciowych bólów głowy). Ich przyczyną jest duże obciążenie oczu i ciągły stres.
Wielu pracowników spędza godziny siedząc przy komputerach lub czytając ogromne stosy papierów – wszystko to prowadzi do zmęczenia oczu, a w rezultacie napięciowych bólów głowy.
Ponadto stres prowadzi do bezsenności, a brak snu jest kolejną przyczyną napięciowych bólów głowy.
Jeśli masz niedosyt na nosie, postaraj się odreagować stres i zrelaksować się w możliwie najbezpieczniejszy i najbardziej naturalny sposób – postaw na masaż szyi, ramion lub twarzy!
Na przykład masaż twarzy świetnie radzi sobie z bólem i nieprzyjemną pulsacją w skroniach i szyi.
Masaż poprawia jakość snu, a zdrowy sen jest kluczem do jasnej, jasnej głowy i produktywności!
Masaż pomaga w walce z bezsennością
Masaż, jak już wspomnieliśmy, pomaga się zrelaksować i rozładować napięcie. Dlatego może również pomóc w bezsenności związanej ze stresem!
Regularny masaż pomaga zrelaksować ciało i umysł. Efekt ten jest szczególnie widoczny wieczorem, po dniu pracy. Po sesji weź gorący prysznic i idź spać – następnego ranka obudzisz się pełen siły i energii.
Dobry, spokojny sen zdziała cuda – to prawdziwy klucz do produktywności!
Może pomóc złagodzić napięciowe bóle głowy, zwiększyć koncentrację, a nawet regulować apetyt – dzięki czemu nie musisz przerywać przekąsek.
Oczywiście są to dalekie od wszystkich efektów masażu, które pomogą Ci zwiększyć wydajność pracy.
 
Za zgodą autora: @Yuriichislov