Close

Masaż i poprawna postawa.

Wszelkie zaburzenia postawy w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do rozwoju poważnych problemów układu mięśniowo-szkieletowego – należy jak najszybciej skorygować postawę. Niski poziom aktywności fizycznej, noszenie niewłaściwych butów, ciągła praca przy komputerze – wszystko to prowadzi do tego, że człowiek najpierw zaczyna się garbić, a potem rozwija poważne zaburzenia postawy. W przyszłości wszelkie, nawet najbardziej nieszkodliwe na pierwszy rzut oka zaburzenia postawy (na przykład pochylenie) mogą prowadzić do różnych zmian zwyrodnieniowych-dystroficznych kręgosłupa.
Zaburzenia postawy mogą objawiać się na różne sposoby:
Ramiona osoby mogą być zaokrąglone, aw pozycji stojącej głowa jest wyraźnie wysunięta do przodu.
Pojawia się zauważalne przekrzywienie miednicy, zmienia się skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, a żołądek zaczyna wystawać do przodu.
Mięśnie, których zadaniem jest kompensowanie negatywnego wpływu tych zaburzeń postawy na funkcjonalność układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążają się i osłabiają. Ponadto mięśnie te ulegają skróceniu, co również wpływa na postawę. Nadmierne obciążenie tych mięśni może powodować bóle szyi, ramion i pleców oraz migreny.
Prawidłowa postawa to
Zdrowe napięcie mięśni
Ulga w uporczywym bólu mięśni
Poprawa ruchomości stawów
Zmniejszenie ryzyka wystąpienia problemów, takich jak przewlekłe bóle głowy, zespół cieśni nadgarstka i zrostowe zapalenie torebki stawu barkowego.
Masaż to jedna z najskuteczniejszych metod przywracania prawidłowej postawy. Podczas masażu rozluźniają się przeciążone mięśnie, co pozwala na powrót wszystkich struktur układu mięśniowo-szkieletowego do normalnej, zdrowej pozycji. W miarę jak rozluźnisz się i napinasz mięśnie, utrzymanie prawidłowej postawy stanie się dla Ciebie coraz łatwiejsze – wkrótce zapomnisz o całkowitym pochylaniu się! Techniki przywracania postawy obejmują pracę z punktem spustowym.
 
Za zgodą autora: @Yuriichislov